Kennismaking VIDS met Voorzitter Tweede Kamer Nederland

Een delegatie van de VIDS heeft gesproken met dhr. Van Campen, voorzitter van de Nederlandse Tweede Kamer. Tijdens de ontmoeting werd stilgestaan bij de wettelijke erkenning van collectieve rechten, de historie van Inheemse Volken en de rol van herstelmaatregelen.

Een delegatie van de Vereniging van Inheemse Dorpshoofden in Suriname (VIDS) heeft onlangs kennisgemaakt met de voorzitter van de Tweede Kamer van Nederland, dhr. Van Campen, die samen met een delegatie in Suriname verbleef in het kader van gesprekken over onder andere het slavernijverleden en de doorwerking daarvan naar gemeenschappen.

Tijdens de ontmoeting kreeg VIDS de gelegenheid om de sociaaleconomische situatie van Inheemse Volken in Suriname toe te lichten, met bijzondere aandacht voor de wettelijke erkenning van onze collectieve rechten. Ook hebben wij ons standpunt hierover duidelijk kunnen delen.

De voorzitter stond open voor het gesprek en gaf aan dat hij de Surinaamse situatie nog niet goed kende. VIDS heeft benadrukt dat onze geschiedenis veel verder teruggaat dan het slavernijverleden. Daarnaast is aangegeven dat bij de onafhankelijkheid van Suriname niets specifiek is geregeld voor Inheemse Volken. Daarom zien wij herstelmaatregelen ook als een mogelijkheid om bij te dragen aan herstel, met name op het gebied van de wettelijke erkenning van onze rechten als Inheemse Volken.

VIDS spreekt de hoop uit dat deze ontmoeting zal bijdragen aan meer begrip voor de positie, geschiedenis en voortdurende strijd van Inheemse Volken in Suriname.

Gerelateerde Artikelen