Dorpen en Dorpsbesturen
DORP | DORPSHOOFD | INHEEMS VOLK |
---|---|---|
Lokono = Arowak Kari’na = Caraïb Gemengd = Kari’na en Lokono | ||
DISTRICT PARA: | ||
1. Bernharddorp | Humphrey Tjon | Gemengd |
2. Wit Santi | Patrick Mandé | Gemengd |
3. Cabendadorp | Jeane Kabenda | Kari’na |
4. Hollandse Kamp | Sergio Jubithana | Lokono |
5. Matta (Korhopa) | Wendeline Sabajo | Lokono |
6. Pikin Saron | Moera-awalie Clarise | Kari’na |
7. Bigi Poika | Ivanildo Iejoenakame | Kari’na |
8. Casipora | Muriel Fernandes | Lokono |
9. Redi Doti | Ricky Swedo | Gemengd |
10. Powaka | Sergio Sabajo | Lokono |
11. Philipusdorp (voorheen Klein Powakka) | Gladys Kabelefodi | Lokono |
12. Pierrekondre-Kumbasi | Lloyd Read | Kari’na |
13. Tibitibrug | Humbert Scholsberg | Kari’na |
14. Sapende | Lokono | |
DISTRICT WANICA: | ||
15. Pikin Poika | Joan van der Bosch | Kari’na |
DISTRICT COMMEWIJNE: | ||
16. Copi | Hfd basja Walther Biswana | Lokono |
DISTRICT NICKERIE: | ||
17. Cupido | Runaldo Daniël | Lokono |
18. Lokono Shikwabana (Post Utrecht) | Dorothy Marius-Lambert | Lokono |
19. Tapoeripa | Petrus Sabajo | Lokono |
DISTRICT SARAMACCA: | ||
20. Kalebaskreek | Conchita Alkantara | Kari’na |
21. Grankreek | Angelique Palmtak | Lokono |
22. Columbia | Charles Comvalius | Kari’na |
23. Maho | Astrid Toenaé | Kari’na |
DISTRICT MAROWIJNE: | ||
24. Christiaankondre (Galibi) | Richardo Pané | Kari’na |
25. Langamankondre (Galibi) | Selowin Alamijawari | Kari’na |
26. Erowarte | Jona Gunther | Kari’na |
27. Tapuku | Frans Pierre | Kari’na |
28. Pierrekondre | Romeo Pierre | Kari’na |
29. Wan Shi Sha (Marijkedorp) | Grace Watamaleo | Lokono |
30. Bigiston | Sylvester Awatjale | Kari’na |
31. Alfonsdorp | Margriet Biswane | Lokono |
32. Calbo | Kari’na | |
DISTRICT SIPALIWINI: | ||
33. Washabo | Sergio Srisria | Lokono |
34. Section | Ferdinand Simonds | Lokono |
35. Apoera | Marshano Jong | Lokono |
36. Konomerume (Donderskamp) | Rubertho Joghie | Kari’na |
37. Corneliskondre | Jules April | Kari’na |
38. Wanapan | Kpt. Djeneninpe Jang | Trio |
39. Kwamalasamutu | Granman Jimmy Toeroemang | Trio e.a. |
40. Tepu | Hfd.Kpt. Moshesi Shanaupe | Trio |
41. Apetina | Granman Noahe Kpt. Aines Japanaloe/ Pantakoe Ajamaka | Wayana |
42. Kawemhakan | Stamhoofd Ipomadi Pelenapin | Wayana |
43. Kumakhapan | Basja Anita Alijana | Wayana |
44. Lensidede | Kpt. Akoewi Kanaidoe | Wayana |
45. Palumeu | Hfd. Kpt. Peshiechpe Padoe | Wayana/Trio |
46. Sipaliwini Savanne | Kpt Essikeo Japawai | Trio |
47. Vier Gebroeders | Trio | |
48. Alalapadoe | Hfd. Kpt. Sede Itashe | Trio |
49. Coeroeni | Kpt Toehanpe Akunpashi | Trio |
50. Amotopo | Hfd. Kpt. Pepoe Ipajari/ Kpt. Paneke Panesi | Trio |
51. Kasjoe-eiland | Kpt. Kenke Jaimo | Trio |
52. Lucie | Trio | |
53. Aparakare Entu | Kpt.Peupé | Trio |
De informatie over het aantal inwoners is afkomstig van de respectieve dorpshoofden.
Suriname is het woongebied van vier grote inheemse volken. Deze zijn de Kari’na (Caraïben), Lokono (Arowakken), Trio (Tiriyo,Tarëno) en Wayana. Bij de Trio’s wonen ook kleinere groepen van andere volken, waaronder de Akurio, Wai-Wai, Katuena/Tunayana, Mawayana, Pireuyana, Sikiiyana, Okomoyana, Alamayana, Maraso, Sirewu en Sakëta. En in de Wayana dorpen wonen ook inheemsen van het Apalai volk.